Українська English
 
 

Дитяча Лікарня Майбутнього » Відбір Генерального проектувальника Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини

Відбір Генерального проектувальника Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини

Конкурс на відбір Генерального проектувальника Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини мав на меті шляхом безпрецедентної в Україні процедури визначити компанію, яка розробить Генеральний проект лікарні.

Конкурс було оголошено 21 травня 2007 року. Він проводився на закритій основі.

У травні 2007 року Фонд «Дитяча Лікарня майбутнього» уклав договір з Консалтинговою компанією «Укрєвроінтеграція» (Львів), яка надає послуги у сфері проектного менеджменту. Компанія забезпечила логістику організації та супроводу конкурсу, зокрема – провела моніторинг світових та вітчизняних архітектурно-проектних організацій, надала допомогу у розробці Конкурсної документації. За результатами проведеного моніторингу був сформований список потенційних учасників конкурсу – це 50 компаній з усього світу. Всі ці компанії отримали лист-запрошення з проханням підтвердити свою готовність взяти участь у конкурсі до 29 травня. Відгукнулося близько 20 компаній, які, розуміючи важливість проекту та його надзвичайну цікавість, висловили готовність взятися за його розробку. Ці компанії до 4 червня 2007 року отримали повний комплект Конкурсної документації.

Початок завершальної частини конкурсу було оголошено 18 липня 2007 року, під час прес-конференції, яку Благодійний фонд «Дитяча Лікарня майбутнього» провів у приміщенні Інформаційного агентства «УНІАН».

19 липня завершився термін подачі конкурсних пропозицій. Загалом на конкурсі було представлено сім пропозицій.

20 липня в приміщенні Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» відбулося розкриття конкурсних пропозицій. На церемонії були присутні представники Фонду «Дитяча Лікарня майбутнього», Наглядової ради конкурсу, а також уповноважені особи компаній, які взяли участь у конкурсу.

Згідно зі встановленою процедурою, подані пропозиції до фінальної частини конкурсу проходили під шифрами. Це було одним з факторів, який забезпечив неупередженість проведення конкурсу.

Нотаріальний супровід зі збереження комерційної складової конкурсних пропозицій здійснювала приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Мироник Оксана Вікторівна, за 14 років професійної діяльності якої жодної нотаріальної дії не скасовано та не визнано недійсною.

Отже, до конкурсних пропозицій входили:

  • Ескізний проект Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини (на планшетах у графічній формі);
  • Концепт-ідея Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини (у формі пояснювальної записки обсягом не більше 10 сторінок друкованого тексту);
  • Додаткові документи (загальні відомості про Учасника, кваліфікаційна частина Конкурсної пропозиції, графік виконання робіт, оферта тощо), які зберігалися до закінчення Конкурсу та підведення його підсумків, – так званий «Конверт №2».

Після розкриття конкурсних пропозицій «Конверти №2» були покладені в сейф, опечатані та передані на зберігання нотаріусу.

23 липня у Великій виставковій залі Українського дому в Києві відкрилася виставка «Ескізний проект Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини», на якій було представлено проекти, подані на конкурс. З 23 до 26 липня ознайомитися з проектами могли всі бажаючі.

24 липня 2007 року у Великій виставковій залі відбулося перше засідання Опікунської ради благодійної програми «Дитяча Лікарня майбутнього». У заході, присвяченому організаційним питанням, взяли участь члени Опікунської ради або їхні представники.

Під час засідання було затверджено керівний склад Опікунської Ради благодійної програми «Дитяча Лікарня майбутнього». Головою Опікунської Ради було обрано пані Катерину Ющенко, заступником Голови – пані Тетяну Бахтеєву, секретарем Ради – Юрія Антипкіна. Також Опікунська Рада затвердила звіт та план благодійної програми «Дитяча Лікарня майбутнього». Після закінчення засідання члени Опікунської ради провели брифінг для представників ЗМІ.

25-26 липня у Малій залі Українського дому відбувалися засідання Конкурсного комітету, який розглядає подані пропозиції з точки зору архітектурного рішення та дотримання медичного завдання. До складу Конкурсного комітету увійшли всесвітньо відомі архітектори та медики з Європи, Північної Америки, країн СНД.

Конкурсний комітет вивчав пропозиції, знаючи тільки їх шифри. Це було одним з елементів забезпечення об’єктивності проведення конкурсу, адже Конкурсний комітет міг здійснювати розгляд пропозицій та визначення переможців, не беручи до уваги фактор їх авторства. На заключному засіданні Конкурсний комітет мав затвердити кілька пропозицій, які він рекомендує для подальшого розгляду вищому керівному органу Благодійного фонду «Дитяча Лікарня майбутнього» – Конференції.

Незалежне спостереження за дотриманням процедури конкурсу здійснювала Наглядова рада Конкурсу, до якої входять представники Асоціації педіатрів України, Нотаріальної палати, Асоціації правників України.

Згідно з процедурою конкурсу, імена членів Конкурсного комітету та Наглядової ради Конкурсу не розголошувалися до закінчення роботи цих органів. Це забезпечувало неупередженість процедури та усувало можливість впливу на рішення Конкурсного комітету. Представлення членів Конкурсного комітету та Наглядової ради відбулося під час фінальної частини конкурсу – заходів з визначення переможців.

Починаючи з 17:20 26 липня 2007 року, відбувалася низка заходів у рамках процедури визначення переможця конкурсу на відбір Генерального проектувальника Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини. Заходи проходили у Центральній та Малій залах Українського дому.

На початку акції до присутніх звернулася Голова Правління Благодійного фонду «Дитяча Лікарня майбутнього» пані Віра Павлюк. Вона подякувала представникам компаній за участь у конкурсі. Також пані Віра розповіла про проект створення Дитячої лікарні майбутнього, етапи його реалізації.

Після цього на сцену Центральної зали піднялися уповноважені особи компаній, які взяли участь у конкурсі. У заходах заключної частини конкурсу змогли взяти участь представники трьох організацій – українських компаній «Медсервіс Партнер» та «Будова-центр-1» та італійської компанії Mario Cucinella Architects.

Тим часом у Малій залі тривало останнє засідання Конкурсного комітету. Воно завершилося близько 21:00. Після цього члени Конкурсного комітету та Наглядової ради перейшли до Центральної зали, де підбили підсумки дводенної роботи Комітету.

Перед оголошенням результатів роботи Конкурсного комітету та Наглядової ради Конкурсу члени цих органів були представлені громадськості.

Отже, до складу Конкурсного комітету конкурсу на відбір Генерального проектувальника Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини входили:

  • Сенфорд М. Мельцер, Голова Конкурсного комітету (Сіетл, США), лікар-педіатр, Віце-президент з питань стратегічного планування Дитячого шпиталю та Регіонального Медичного Центру Сіетлу;
  • Кузьмак Ігор Степанович, секретар Конкурсного комітету, архітектор, землевпорядник, директор ТОВ «Укрдизайнгруп» (Львів);
  • Габрель Микола Михайлович, архітектор, професор кафедри містобудування Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка», Голова правління Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів України;
  • Дьомін Микола Мефодійович, віце-президент Української академії архітектури, Заслужений архітектор України, лауреат Державної премії України в галузі архітектури, член-кореспондент Академії мистецтв України;
  • Донська Світлана Борисівна, завідувач Центру дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку Української дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит», Заслужений лікар України;
  • Вадімов Вадим Митрофанович, Головний архітектор міста Полтава, дійсний член Української академії архітектури, доктор архітектури, Лауреат Державної премії України у галузі архітектури;
  • Панько Олексій Миколайович, Заступник Керівника Державного управління справами, магістр права, заслужений будівельник України;
  • Черкес Богдан Степанович, директор інституту Архітектури «Львівська політехніка», професор Віденського технічного університету, академік Саксонської Академії Мистецтв;
  • Корнеліс Вагенар (Роттердам, Нідерланди), дослідник архітектури лікарень у Європі, автор Енциклопедії Архітектури медичних установ;
  • Майкл Льові (Відень, Австрія), представник Бюро Голле і Льєв у Відні, спеціаліст з архітектури медичних закладів;
  • Джейкоб Обервальдер (Відень, Австрія), представник Бюро Роткубус у Відні;
  • Георгій Церетелі (Тбілісі, Грузія), лікар-невропатолог, Голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я, екс-міністр охорони здоров’я та соціального захисту Грузії.

Склад Наглядової ради Конкурсу:

  • Сидоров Ігор Федорович, Голова Наглядової ради, Віце-президент «Української нотаріальної палати», член громадської колегії Судової адміністрації України, член громадської колегії Міністерства Юстиції України;
  • Кравцова Таліна Михайлівна, юрист ЮФ «Магістр та Партнери», член Асоціації правників України;
  • Набухотний Терентій Кирилович, лікар-педіатр вищої категорії, член Асоціації педіатрів України, доктор медичних наук.

Отже, за результатами голосування Конкурсний комітет відібрав два найкращі проекти. Вони набрали однакову кількість голосів і поділили перше місце. Ці проекти Конкурсний комітет рекомендує для подальшого розгляду делегатам Конференції. Шифри рекомендованих проектів – FGH4C та P21970.

Після оголошення рішення Конкурсного комітету розпочалося засідання Конференції Благодійного фонду «Дитяча Лікарня майбутнього». Конференція розглядала фінансову частину пропозицій, рекомендованих Конкурсним комітетом, за критеріями ціни, умов платежу, термінів виконання робіт, ділової репутації компанії.

Засіданню передувала низка процедурних заходів.

Після оголошення рішення Конкурсного комітету до Центральної зали Українського дому в супроводі охорони було внесено сейф із «Конвертами №2». Після здійснення необхідних нотаріальних процедур сейф було розпечатано, і нотаріус передала Голові Правління Фонду «Дитяча Лікарня майбутнього» пані Вірі Павлюк фінансові пропозиції проектів FGH4C та P21970, визначених Конкурсним комітетом найкращими.

Тим часом у Малій залі вже зібралися делегати Конференції. Пані Віра Павлюк з конвертами в супроводі охорони перейшла до Малої зали. Туди ж вирушили члени Наглядової ради Конкурсу.

Делегати Конференції Благодійного фонду «Дитяча Лікарня майбутнього»:

  • Мирошніченко Андрій Анатолійович, Голова Конференції, економіст, аудитор, член Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, голова Наглядової ради БФ «Дитяча Лікарня майбутнього», радник Голови Наглядової ради МБФ «Україна 3000»;
  • Князевич Василь Михайлович, заступник керівника Державного управління справами, кандидат медичних наук, Заслужений лікар України;
  • Павлюк Віра Петрівна, лікар-педіатр вищої категорії, доктор медичних наук, Голова Правління БФ «Дитяча Лікарня майбутнього»;
  • Михальченко Валентина Миколаївна, делегат від Опікунської ради благодійної програми «Дитяча Лікарня майбутнього»;
  • Білик Тетяна Романівна, делегат від Опікунської ради благодійної програми «Дитяча Лікарня майбутнього», національний менеджер Благодійного фонду «Розвиток України»;
  • Рєзніков Олексій Юрійович, делегат від Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000», Заслужений юрист України, заступник голови громадської колегії при Державній судовій адміністрації, член правління асоціації правників України;
  • Замлинський Ростислав Теодозійович, магістр міжнародних економічних відносин, фінансовий директор МБФ «Україна 3000» та БФ «Дитяча Лікарня майбутнього»;
  • Педан Валентина Борисівна, лікар-педіатр, заступник начальника управління материнства, дитинства та санаторної справи Міністерства охорони здоров’я України, член Асоціації педіатрів України;
  • Нощенко Олександр Миколайович, успішний підприємець, депутат Київської міської ради.

На початку засідання Віра Павлюк розкрила «Конверти №2». Передбачалося, що оголошення компаній, які були скриті за шифрами, відбудеться у Малій залі та транслюватиметься на екран у Центральній залі. Але делегати Конференції вирішили, що назви компаній треба оголосити у Центральній залі, перед журналістами і спостерігачами. Тому пані Віра повернулася до Центральної зали, де й оголосила назви компаній.

Найкращими було визнано пропозиції компаній Mario Cucinella Architects (Італія) та Building Design Partnership (Велика Британія).

Пані Віра Павлюк повернулася до Малої зали, де розпочалося засідання Конференції. На початку засідання було обрано Голову, секретаря та лічильну комісію Конференції. Засідання транслювалося на великий екран у Центральній залі Українського дому. Тільки коли розпочалася процедура голосування, трансляцію було припинено.

Засідання Конференції тривало до пізньої ночі. Близько 1:00 27 липня 2007 року делегати Конференції повернулися до Центральної зали та оголосили своє рішення.

Протокол засідання Конференції зачитав її голова Андрій Мирошніченко. Також було зачитано протокол Наглядової ради Конкурсу, яка засвідчила дотримання процедури конкурсу та прозорість прийняття рішення.

Переможцем конкурсу на відбір Генерального проектувальника Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини – Дитячої лікарні майбутнього стала компанія Building Design Partnership Structure (Манчестер, Велика Британія). Делегати Конференції прийняли це рішення одноголосно.

Голова Конференції Андрій Мирошніченко урочисто передав оферту компанії Голові Правління Благодійного фонду «Дитяча Лікарня майбутнього» пані Вірі Павлюк, яка її акцептувала.

Компанії, які взяли участь у Конкурсі:

  • VAMED AG (ПП «Медсервіс-партнер») (Австрія – Україна);
  • BDP Structures (Велика Британія);
  • Mario Cucinella Architects (Італія);
  • OWP/P (США);
  • Transumed GmbH Medizintechnik (Німеччина);
  • Jonathan Bailey Associates (Велика Британія);
  • Будова-Центр-1 (Україна).

Підтримати проект

Підтримати проект

Обери інформер

Допоможи дітям! Розмісти у себе баннер
Приклад інформера:

Відео презентація

Сервіси