Дитяча Лікарня Майбутнього » Про проєкт

Про проєкт

Всеукраїнський центр охорони здоров’я матері і дитини буде багатопрофільним лікувально-діагностичним закладом охорони здоров’я, який забезпечуватиме висококваліфікованою та спеціалізованою медичною допомогою дітей, жінок репродуктивного віку та вагітних.

Центр створюється з метою покращення здоров’я дітей та матерів як важливої складової забезпечення соціально-економічного потенціалу України.

Створення Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини передбачено Указом Президента України №1694/2005 від 6 грудня 2005 року «Про невідкладні заходи щодо реформування системи охорони здоров’я населення» та Постановою Кабінету Міністрів України №722 від 25 травня 2006 року «Про створення Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини».

У 2006 році Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» підтримав ініціативу держави зі створення Центру і започаткував благодійний проект «Дитяча лікарня майбутнього». Цей проект став логічним продовженням інших масштабних медичних програм Фонду: «Від лікарні до лікарні», «Радість дитинства – вільні рухи».

Однією з особливостей створення Центру є поєднання державних та приватних ресурсів. Незважаючи на те, що Всеукраїнський центр охорони здоров’я матері і дитини є державною установою, на його створення не було витрачено жодних державних коштів. Всі проектні, вишукувальні та підготовчі роботи на земельній ділянці проводяться за рахунок приватних внесків, залучених спеціально створеним Благодійним фондом «Дитяча лікарня майбутнього». Громадський контроль за реалізацією проекту та використанням коштів здійснює Опікунська рада, до якої входять найбільші меценати проекту.

У 2009 році державний бюджет України не передбачав статті витрат на початок будівництва Центру. Керуючись рішенням Другого засідання Опікунської ради та з метою оптимізації часу, БФ «Дитяча лікарня майбутнього» почав інженерну підготовку та будівництво «0» циклу за благодійні кошти.

Передбачається, що в подальшому вся розроблена проектно-кошторисна документація Центру на безоплатній основі буде передана державі.